Autóbaleset, valakinek az elvesztése akit nagyon szeretünk, betegségek, küzdelmek. A cikkben szereplő emberekben az a közös, hogy valami tragédia hatással volt az életükre, ami után valami másba kezdtek. Alkotni, kibontakozni, vállalkozást építeni. Olvass róluk!
A cikkeket a címekre kattintva olvashatod.
"Faragóné Horváth Katalin, népművész: Én pedagógus voltam, nagyon szerettem tanítani, de ezt valahogy jobban szeretem. Egyfolytában azon kattogott az agyam, hogy otthagyjam-e a biztos fizetést, vagy csináljam inkább ezt? Ott a kockázat, hogy vagy megélek belőle vagy nem. Nem volt elég bátorságom, hogy otthagyjam a pályát. És, milyen furcsa a sors. Volt egy autóbalesetünk, ami miatt már nem tudtam visszamenni tanítani. Rákényszerített a sors arra, amit tennem kell, amit szívből szeretek."
"Kétéves volt a kisfiam a nyitás előtt, én pedig a második gyermekünkkel voltam állapotos. Elnyertük a bérleti jogot, március 13-án nyitottunk, 26 hetes terhes voltam. 18-án tudtam meg, hogy meghalt a babám, akivel várandós voltam, kórházba kerültem. Nagyon megviselt, összetörtem. Nagyon kemény időszak elé néztünk. A párom mindenben mellettem volt, sokkal erősebbé tette a kapcsolatunkat ez. Meg ott volt a kisfiam is, rá is figyelnünk kellett. De túléltük."
"Kádár Józsefné Cseh Katalin, a Kati Patika Drogéria tulajdonosa: A legértékesebb ötletem igazából egy kényszerhelyzetből indult. Egy gyógyszertárban dolgoztam, mint gyógyszerész technikus, de az édesapám alzheimerkóros lett, nem hagyhattuk őrizetlenül. El kellett gondolkoznom, hogy mitévő legyek. Mindenképpen otthon akartam tartani, a lányom egyetemista volt, a fiam általános iskolás. Nekem kellett gondoskodni arról, hogy vigyázzon rá valaki. Azon gondolkoztam, hogy ez én képesítésemmel hogyan lehet továbblépni, hogy megoldjam ezt, és hogy egy vállalkozást tudjak kialakítani. Ez 1990-ben volt. Végül megnyitottam a Kati Patika Drogériát."
"Lengyelné Szűcs Erzsébet tulajdonos, Kincskereső Könyvesbolt: Nem ötletről, inkább egy folyamatról beszélnék. 1976-ban festőszerszám készítőként kezdtem vállalkozói életemet. Azt a vállalkozásomat elsősorban a rajzolás szeretete miatt indítottam, ugyanis a gumihengerek mintáit –mellyel a falfelületeket díszítették- magam terveztem. A festőhengerek használata azonban lecsökkent és az 1989-re kiépített piacom –sok festék-háztartási bolt a privatizáció miatt bezárt, tulajdonost cserélt- megszűnt. El kellett gondolkoznom, hogy mivel is foglalkozhatnék?"

Major Zsuzsanna, kreatív újságíró, hírmenedzser